تعمیرات تلویزیون

تلویزیون ها یکی از ابزارهای مهم برای سرگرمی و اطلاعا پیدا کردن از وضعیت دنیاست.با توجه به نیاز روز افزون مردم به کسب اطلاعات سیستم های رسانه ای بسیاری راه اندازی شده اند که وظیفه آن ها اطلاع رسانی می باشد.

از زمان اختراع تلویزون ما شاهد پیشرفت روز افزون این وسیله پر ازش هستیم.در زمان های گذشته تلویزیون ها به بسیارساده بوده اند که این مدل های را مدل های CRT مینامند.البته منظور از ساده بودن بیشتر مربوط به گذشته می باشد زیرا تلویزوین های CRT هنوز هم وجود دارند که از ابزارهای مختلفی برخوردارند و نیاز کاربران خود را کاملا برطرف کرده است ولی به دلیل های بسیاری و برای دستیابی به پیشرفت هاایی در سیستم های صوتی و تصویری نیاز بود که تغییراتی در این زمینه ها اتفاق بیفتد که مسل های بعدی تلویزون های به نام LCD و LED ها به وجود آمدند.البته مدل های بسیاری از تلویزیون ها وجود دارند که از تکنولوژی های دیگری مانند پلاسما استفاده می کنند که به آن ها تلویزیون های پلاسما گفته می شود.تعمیرات تلویزیون های ال سی دی

حال این موضوع را هم بدانید که در آینده نه چندان دور ما شاهد تلویزیزون هایی خواهیم بود که به آن ها فعلا تلویزیون های هولوگرافیک گفته می شود و تصویر این نوع تلویزیون ها در فضا(هوا) پخش خواهد شد و فاقد صفحه و پنل خواهد بود.البته هنوز برای دستیابی به این نوع تکنولوژی ها هنوز راه زیادی باقی مانده و مشکلاتی دارند که باید برطرف شوند.در زیر تصویر سه نوع از تلویزیون را ببینید.

تعمیرات تخصصی تلویزیون

ساختار و آشنایی با ساختار تلویزیون ها

اگر بخواهیم اجزای داخلی یک تلویزیون را بخش بندی کنیم می توانیم ایک گونه مطلب را بیان کنیم.

  • پنل ( همان صفحه نمایش که تصویر را تماشا می کنیم
  • برد تغذیه ( مدار تغذیه که وظیفه تامین ولتاژ مورد نیاز را برعهده دارد)
  • Main boad ( برد اصلی که نرم افزار و یا فریم ویر و اجزای اصلی مانند چیپ ها را شامل می باشد که تمام عملکرد تلویزیون  را عهده دار است.

بخش هایی که در بالا نام برده شده اصلی ترین بخش های یک تلویزیون می باشد و اکثر خرابی ها مربوط به این بخش ها می باشد.

واما خرابی های تلویزویون ها

خرابی ها و مشکلاتی که برای یک تلویزیون به وجود می آید متفاوت است.مثلا خرابی که برای پنل یا همان صفحه نمایش به وجود می آید به خودی خود درصد کمتری دارد و معمولا بر اثر استفاده ناصحیح کاربر دچار آسیب می شود ولی مشکلاتی مانند خرابی Main board – خرابی برد تغذیه و .. جزء خرابی هایی است که ممکن است به خودی خود به وجود آید.

برخی ها در زمان مراجعه در مورد مشکلات تلویزویون خود این گونه گفته اند:

تلویزیون را روشن می کنیم و به صورت عادی روشن می شود ولی بعد از حدود ۱۰ دقیقه به خودی خود خاموش می شود وبرای روشم کردن آن باید حداقل نیم ساعت صبر کنیم.

برخی دیگر می گویند که تلویزیون روشن می شود صدا دارد ولی تصویری دیده نمی شود صفحه سیاه است.

خب در بالا به دو نوع از مشکلات اشاره کردیم این موضوع را بدانید که دلیل هر دو مشکل بسیار باهم متفاوت می باشد و تعمیر آن ها دو مو.ضوع جدا از هم می باشد.

مثلا در مورد مشکل  نداشتن تصویر و مشکل می تواند از خرابی پنل به هر دلیلی و یا خرابی برد های ولتاژ و یا سوختن بک لایت باشد که با عیب یابی دقیق می تواند دقیقا به مشکل پی برد.

ما در مرکز تعمیرات سخت افزار با استفاده از ابزارهای پیشرفته در رابطه با تعمیرات و همچنین با به کارگیری تکنسین های حرفه ای کیفیت بالا در امر تعمیرات انواع تلویزویون را تضمین می کنیم.

عیب یابی و تعمیرات تلویزیون

در برخی موارد دیده شده که دوستان در زمان بروز مشکل برای تلویزیون ، خود اقدام به باز کردن و سعی در تعمیر تلویزیون دارند و بعد از عدم موفقیت دستگاه را به تعمیرگاه منتقل می کنند و در عیت عیب یابی متوجه میشویم که عیب اصلی مشکل بزرگی نبوده و دستگاری غیرحرفه ای مشکل را نه تنها برطرف نکرده بلکه مشکلی بزرگتر را به وجود آورده است بنابراین در این جا باید بگوییم زمانی که دستگاه شما دچار خرابی شود تلویزیون را باز نکنید زیرا عیب یابی دستگاه تخصصی بالا را نیازمند است و مانند قدیم از مدارات LMD برای ساخت آن ها ( تلویزیون های جدید) استفاده نشده و سیستم های دیجیتال سیستم های میکرومدارات جایگزین شده اند و می دانیم که این روند روبه پیشرفت است و کسی که دوره های کامل الکترونیک – مهندسی معکوس و تعمیرات را به صورت کاملا تخصصی گذرانده و توسط شرکت ها مورد تائید است باید دست به تعمیرات دستگاه های الکترونیکی بزند و در مرکز تعمیرات نیز از بهترین تکنسین ها در امر تعمیرات سود جسته ایم.

تلفن تماس : ۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹

آدرس : تهران-میدان انقلاب بسمت میدان آزادی-بعد از جمالزاده-خ والعصر-کوچه درفش شرقی-پلاک۱
۰۲۱۶۶۹۲۲۳۷۹—–۰۲۱۶۶۹۳۵۹۲۱